Číslovaný zoznam je najobľúbenejší typ nadpisu. Tu je 5 dôvodov

SEO copywriting | Martin Sobek | 4. 11. 2019

dôvody prečo je číslovaný zoznam najobľúbenejší typ nadpisu

Nesúď knihu podľa obalu, učili nás. V marketingu sa toho však nedočkáte. Čitatelia posúdia váš obsah podľa obalu: presnejšie nadpisu. Preto sa oplatí používať overené titulky, ktoré nesklamú.

Nadpis je extrémne dôležitý. Nikto nečíta článok od stredu. Ani od úvodu, ani od záveru. Každý najprv uvidí nadpis.

 

Buď ním čitateľov oslovíte, alebo odlákate. Práve podľa nadpisu sa rozhodnú, či začnú čítať článok. Ak nezačnú, celá vaša práca vyjde nazmar. Obsah môže mať hodnotu, ale bez dobrého nadpisu sa k nemu čitateľ jednoducho nedostane.

 

80 % používateľov sa zastaví už pri titulku. Prečítajú si ho, ale tam to končí. Preto stavte na typ nadpisu, ktorý funguje.

 

osem z desiatich ľudí si prečíta len nadpis článku

Číslo v nadpise (číslovaný zoznam) je najobľúbenejší typ nadpisu. Preferuje ho 36 % používateľov. Ostatné druhy titulkov výrazne zaostávajú.

 

Prečo je to tak?

1. Čísla pútajú pozornosť

Nadpis aj telo článku tvorí spleť písmen. Čísla vyniknú, pretože narúšajú monotónnosť textu. Špeciálne v nadpise, ktorý sa skladá z obmedzeného počtu znakov.

 

Podľa Backlinko.com lepšie fungujú nepárne čísla. Oproti párnym prinášajú o 20 % vyššiu mieru prekliknutia.

2. Článok má jasnú štruktúru

Nie je to len o samotnom nadpise. Titulok totiž naznačuje, ako vyzerá článok.

 

Číslovaný zoznam zaujme nielen číslom, ale aj predstavou istého typu článku, ktorý si s ním ľudia spájajú.

 

Takýto článok je celistvý, má jasnú štruktúru a zvyčajne ho rýchlo prečítate. Prevládajú nižšie čísla, takže text nie je príliš dlhý.

3. Informácie sú logicky usporiadané

Prečo používame číslovanie v bežnom živote? Okrem iného aj kvôli prehľadnosti. Dôležitou vlastnosťou čísel je, že poukladajú informácie v logickom poradí. A mozog má uľahčenú prácu, keď tieto informácie prijíma.

4. Nadpis prezrádza, čo článok prinesie

Používatelia už podľa nadpisu zistia, čo od článku očakávať. Koľko nových informácií sa dozvedia a ako článok vyzerá. To vplýva na ich ochotu prečítať si váš obsah.

 

Číslo v nadpise napovedá, že článok bude jednoduchý a dynamický. Záleží však aj na tom, koľko odsekov skryjete pod jednotlivé očíslované podnadpisy.

5. Lepšia čitateľnosť článku

Číslovaný zoznam tvorí niekoľko podnadpisov a krátkych odsekov. A to znamená primerane veľa prázdneho miesta medzi nimi.

 

Takéto články sa ľahko skenujú očami. Sú príjemnejšie na čítanie. V dnešnej spleti obsahu, ktorý číha z každej strany, používatelia potrebujú pohodlie.

Záver

Čísla v nadpise lákajú a číslovaný zoznam je najobľúbenejší typ nadpisu. Napriek tomu nefunguje ako univerzálny zázrak, ktorý donúti všetkých klikať na vaše články.

 

Nezakryje ani nedostatky v obsahu. Prvý krok je prekonať titulok a dostať čitateľa k článku. Druhý motivovať ho, aby na stránke vykonal želanú akciu.

 

Stále platí, že by ste mali počúvať cieľovú skupinu. Pravdepodobne aj tá vaša miluje číslované zoznamy. Ale nemusí to tak byť. Sledujte, aké výsledky prinášajú rôzne typy nadpisov na vašom webe. Ak sa ľuďom páčia čísla, použite ich.

Nenechajte si ujsť ďalšie články

Najnovšie rady a tipy zdarma na váš e-mail.

Raz mesačne.

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi.

Podobné články

Referencie

Začiatkom roka 2019 sme sa rozhodli, že potrebujeme zmenu a skúsime reklamu v Googli, ktorá bola pre nás veľkou neznámou. Výsledky spolupráce s Klucove-slova.sk zhrniem do jedného slova: TOP. Podnikanie sme rozbehli v iných číslach. Počet objednávok nám narástol o 70 % a spolupráca je pre nás veľkým prínosom. Ceníme si aj rýchle reakcie na naše požiadavky, profesionálny prístup, spoľahlivosť a dobre mienené rady.

Oplotenienakluc.sk, PPC reklama

Náš web si žiadal dizajnovú aj obsahovú úpravu a Klucove-slova.sk sme oslovili s požiadavkou na nové, pútavejšie texty. Dodané texty sa nám páčili a splnili svoj účel aj z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače, keď v SEO teste dosiahli 91 %.

Ceremony.sk, SEO copywriting

Môžem potvrdiť, že firma Klucove-slova.sk nám vylepšila štatistiky nad očakávanie. Efektívne rozdeľuje a spravuje financie na Google reklamu. Oceňujem ochotnú komunikáciu a rýchle reakcie na potrebné zmeny v účte. Veľmi ma teší aj taká pridaná hodnota, akou sú rady na vylepšenie webových stránok. Môžem len odporučiť.

Markizy.sk, PPC reklama

Najnovšie články

Prehliadaním webu súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým vám ponúkame vyšší používateľský komfort. Viac informácií.